A+ A A-

Jihadem w czarną-eLkę

W niedzielę 12 listopada 2017 roku strona czarnej-eLki stała się obiektem ataku hakerskiego. Zamiast  futbolowego pitolenia pojawiły się islamskie zawodzenia.  W związku z powyższym  poniższych iocosusowych słów kilka  w temacie.

Czytaj więcej

  • iocosus
  • Kategoria: Krótka Piłka

Diabeł w wizjonerskim szczególe

Wyszkolenie młodych piłkarzy, wypromowanie ich z korzyścią dla wyników sportowych, dzięki czemu na wartości zyskają i indywidualnie zawodnicy i klub inwestując uzyskane z transferów środki w swój dalszy rozwój, oto w największym uproszczeniu wizja, cel Dariusza Mioduskiego.

Czytaj więcej

The unforgiven

Bez przebaczenia błędów, za to z bezwzględnym ich wykorzystaniem, tak winna postąpić Legia w konfrontacji z Szeryfem z Tyraspolu. W innym przypadku o wybaczenie porażki może być trudno. Miała Wisła swoją Levadię, miał Lech swój Stjarnan, w piłce wszystko jest możliwe, skoro legioniści poprzednio odprawiali z kwitkiem bardziej wartościowe, bogatsze i uznane ekipy (Spartak, Celtic, Sporting), to i Sheriff ma prawo liczyć na podobny przypadek w chwili obecnej z nami. Szanse ma nie mniejsze niż my mieliśmy z wyżej wymienionymi.

Czytaj więcej

Astańskie kolokwium

Na studiach, żeby zostać dopuszczonym do egzaminu, wpierw trzeba zaliczyć zajęcia semestralne zazwyczaj w formie colloqium czyli ustnego sprawdzianu wiedzy. Legia swoje futbolowe „kolokwium” zaliczy lub nie z kazachską Astaną. Po nim albo podejdzie do egzaminu zdania do Ligi Mistrzów, albo będzie miała poprawkę do zaliczenia w załapaniu się do Ligi Europy i albo na studiach europejskich się utrzyma, albo z nich wyleci.

Droga przez Kazachstan

Po przesądzonym już praktycznie wyeliminowaniu przez Legię fińskiego zespołu IFK Mariehamn, przeciwnikiem naszej drużyny w trzeciej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów będzie prawdopodobnie FK Astana. Losowanie, które nastąpiło 14 lipca, przydzieliło Legii lepszego z pary FK Astana / Spartaks Jurmała. W pierwszym meczu Kazachowie pokonali na wyjeździe mistrzów Łotwy 1:0.

Czytaj więcej

  • gawin76
  • Kategoria: Krótka Piłka

Legia bez Odjidji-Ofoe

Transferowa saga z udziałem Vadisa Odjidji-Ofoe dobiegła końca. Po kilku ‘zwrotach akcji’ belgijski pomocnik ostatecznie opuścił Legię i związał się z greckim Olympiakosem, gdzie znów będzie pracował z Besnikiem Hasim.

Czytaj więcej