A+ A A-

Mundial 2018

Już za chwileczkę, już za momencik  Mundial w Rosji  zacznie się kręcić, a my razem z nim! Piłkarskie święto u naszych  drzwi! Tym bardziej ekscytujące, że z udziałem  Biało-czerwonych. Typy, prognozy, zaciskanie kciuków, obgryzanie paznokci, łzy szczęścia, spazmy zawodu,  rozbite telewizory, zszargane nerwy, analizy i komentarze, na chłodno i na gorąco, to wszystko staje się naszym udziałem. Mundial  czas zacząć!

 

Na czarnej-eLce  niestrudzony  buchalter  zacny i niezastąpiony imć  Senator  już rozkręca  mundialowego  typera.  Żeby zabawa była przednia, dla ducha i dla ciała funduję kibicowski  puchar  dla naszego typerowego  zwycięzcy  w tej oto postaci:

Zamiast wzajemnych połajanek, złośliwego sobie dogryzania, lepiej się skupić  na piłce. Oczywiście z umiarem, żeby i w przesadę nie popaść, to znaczy w alkoholizm!

Kiedy formalnościom zadośćuczyniono,  pora przejść  do mundialowego meritum, czyli skoro rozpoczęliśmy zabawę  w typowanie, czas  na analizy. Nasz „buchalter” zarządził: „Do końca drugiej rundy aby mieć szansę na 8 punktów należy podać 4 drużyny które waszym zdaniem zagrają w półfinałach. Za każdą poprawnie wskazaną drużynę 2 punkty.” W takim razie pokuszę się w tym miejscu o argumentację przy  własnych  typach  w drabince mundialowej. Wygram, nie wygram, świątecznie popitolić warto.

Zestaw grup i drabinkę World Cup  Przegląd  Sportowy  prezentuje w ten sposób:

Jose Mourinho pary 1/8 finału wytypował tak:
Anglia – Polska
Urugwaj – Portugalia
Francja – Nigeria
Brazylia – Meksyk
Hiszpania – Rosja
Argentyna – Australia
Niemcy – Szwajcaria
Belgia – Senegal

A inni eksperci, na ten przykład  „Sports Illustrated”, prognozują w ten sposób:

https://sport.tvp.pl/mundial2018/37508281/mundial-2018-typy-ekspertow-polska-prawie-bez-szans-na-wyjscie-z-grupy

Na czterech fachowców, tylko jeden widzi  Polskę wychodzącą z grupy, być może powinno to nam dać nieco do myślenia. Nieco schłodzić rozgrzane głowy, faworytem grupy H nie jesteśmy, przyznaje to nawet  Robert  Lewandowski,  w Kolumbii dostrzegając  więcej piłkarzy o uznanej już jakości. Co prawda jesteśmy w pierwszej dziesiątce rankingu FIFA, ale w świecie piszą o nas i w ten sposób: "Sześć miesięcy temu podczas losowania osiem najlepszych drużyn wybrano na podstawie rankingu FIFA. Z automatu w tej ósemce znalazła się Rosja, niespodzianką nie była także obecność Niemiec, Argentyny, Brazylii, Belgii, Portugalii i Francji. W tym gronie znalazła się również Polska. Polska, która nie zdołała się zakwalifikować na pięć z siedmiu ostatnich mundiali, a w tych dwóch, do których awansowała, nie wyszła z grupy. Polska, która potrzebowała 48 lat, by zakwalifikować się na mistrzostwa Europy" – czytamy na łamach "Washington Post". – trudno zaprzeczyć  faktom, co bynajmniej nie oznacza że Lewy wywiesza białą flagę, a ja kibic Biało-czerwonych razem z nim, o nie, wręcz przeciwnie! Wspomnienie z Euro 2016 kusi miłymi  skojarzeniami, daje nadzieje, ale i równocześnie wcześniejsze „Polacy nic się nie stało” dręczy i spać nie pozwala.

Jakie są zatem moje subiektywne mundialowe typy?

Grupa A
1.Urugwaj
2. Rosja
Jakiś czart, zły duch podpowiada mi, że mundialowa ścieżka powinna zetknąć  w pojedynku Egipt z Hiszpanią prowadzoną przez  „nic się nie stało” Sergio Ramosa. Ale to jakiś demon w mojej głowie, Urugwaj według mnie  wywiąże  się z roli faworyta, a czy gospodarzowi  putinowskie ściany pozwolą uniknąć blamażu w grupie? Czerczesow dosiadł niedźwiedzia, co prawda wyleniałego, bezzębnego, ale na pierwsze mecze powinno wystarczyć.

Grupa B
1. Hiszpania
2. Portugalia
Świat by się zawalił przy innym rozwiązaniu, choć można mówić że to przecież piłka, nikomu szans nie wolno odbierać itp. itd. Cuda się zdarzają, ale nie tu i nie tym razem.

Grupa C
1. Dania
2. Francja
Żabojady będą się czołgać w grupie, jak to z faworytami całego turnieju nie raz bywa, ale awans psim swędem zdobędą. Duńczycy zagrają solidnie po europejsku i w Europie to powinno wystarczyć.

Grupa D
1. Chorwacja
2. Nigeria
Mundial bez niespodzianek, obyć się nie może, tu ją wietrzę, życzę Messiemu Pucharu, takiego trofeum mu brakuje, ale...  ale Abiceleste mnie przeklnie, o ile moja prognoza się sprawdzi. Oby afrykańska nieobliczalność  zadziałała tylko w tej grupie.

Grupa E
1. Brazylia
2. Szwajcaria
Brazylijczycy mają zda się silniejszą ekipę niż cztery lata temu, u siebie, mogą się w Rosji odkuć.  W starciu Helwetów z Serbami  stawiam na genotypowe urozmaicenie zasumplementowane  w europejską solidność.

Grupa  F
1. Meksyk
2. Niemcy
Aktualnemu jeszcze mistrzowi  nie wyjść z grupy nie wypada, natomiast w Meksyku  upatruję  czarnego konia mistrzostw.

Grupa G
1. Belgia
2. Anglia
Wspaniałe belgijskie cudowne dzieci stały się  doświadczonymi  starymi wyjadaczami, najlepszy a być może i ostatni  moment  na odniesienie sukcesu na miarę potencjału. Anglicy  nie powtórzą  tego  co było ich udziałem w Brazylii.

Grupa H
1. Kolumbia
2. Polska
Obawy z nadziejami się kłócą we mnie!  Kolumbia jeżeli zaskoczy, może być nieobliczalna w pryzmacie całego turnieju.

W ten sposób wyszły następujące  iocosusowe  pary 1/8 finału:

Urugwaj – Portugalia
Przewiduję karne, brzydki mecz, okopią  się i pokopią wzajemnie. W loterii  postawię że … CR7 przestrzeli!
Dania – Nigeria
Świętowanie wyeliminowania  Albicelestes odbije się  czkawką w zetknięciu z zimnymi  Wikingami.
Brazylia – Niemcy
Rewanż za pamiętne 1:7 z poprzedniego mundialu uznaję że może okazać się skuteczny. Najbardziej ekscytujące spotkanie tej fazy.
Belgia – Polska
Duszą i sercem to widzę naszych i w finale... ale żeby nie zapeszyć, no i jednak „szkiełkiem i okiem” to „Czerwone diabły”  zrewanżują się Bońkowi  za Barcelonę’82  
Hiszpania – Rosja
Ani  Czerczesow, ani Putin i ściany też nie pomogą.
Chorwacja – Francja
Chorwaci w gazie, a Francuzi na zaciągniętym hamulcu, ale piłka nie jest sprawiedliwa i Trójkolorowi pójdą dalej.
Meksyk – Szwajcaria
Jeżeli  stawiam na Meksyk jako czarnego konia to musi pokonać Helwetów.
Kolumbia – Anglia
Według mnie jak nie teraz to na kolejnym turnieju Angole w końcu coś ugrają. Ale w Rosji James Rodriguez & s-ka będzie jeszcze górą.

Po tym wszystkim  ćwierćfinały tak by wyglądały:

Urugwaj – Dania
Brazylia – Belgia
Hiszpania – Francja
Meksyk – Kolumbia

Dania w półfinale to byłby dopiero  typerowy  fuks,  ale wypada mi że mogą się tam znaleźć. Kibicowałbym Belgom, ale kasę postawiłbym na Canarinhos. Francuzi z Hiszpanami w końcu zagrają na miarę swojego potencjału. Meksyk odprawi z kwitkiem Kolumbię. I mamy:

Dania – Brazylia
Francja – Meksyk

Iocosus z konia spadł i rozum stracił za wytypowanie takich półfinałów! Zatem w nich już bez niespodzianek,  a w finale:

Brazylia – Francja
Żabojady  zjedzą kanarki!

No i teraz jako taki  wieszcz  doskonały, prorok  i wróżbita  siadam już do czarnoelkowego  typerka i zgarniam puchar, niech mi tylko Senator jakąś fajną dedykację  15 lipca wysmaruje, ku potomności! Wink

Twoja opinia

Nazwa uzytkownika:
Znaczniki HTML są dozwolone. Komentarze gości zostaną opublikowane po zatwierdzeniu. Treść komentarza:
yvComment v.2.01.1