A+ A A-

Radomiak - Legia 0-2: Pewne punkty

Mecz ostatniej ligowej kolejki przed przerwą reprezentacyjną Legia rozegrała w piątkowy wieczór w Radomiu. Nasza drużyna odniosła przekonujące zwycięstwo. Pierwszą bramkę zdobył z rzutu karnego Josué, a drugiego gola po przerwie dorzucił Rosołek.

Czytaj więcej

Legia - Stal 2-0: Futbol otwarty

Po powrocie Stali Mielec do Ekstraklasy Legia dwukrotnie przegrywała z tym rywalem na własnym boisku. Za trzecim razem udało się wygrać. W niedzielny wieczór oglądaliśmy otwarty mecz, który mógł zakończyć się hokejowym wynikiem, jednak skończyło się na tylko dwóch bramkach. O zwycięstwie Legii przesądziły trafienia Pekharta i Mladenovicia.

Czytaj więcej

Górnik - Legia 0-1: Trud i znój

W meczu 23. kolejki Ekstraklasy Legia udała się do Zabrza na mecz z Górnikiem. To był nerwowy, pełen kontrowersji mecz, w którym Legia okazała się lepsza o jedną bramkę. Autorem zwycięskiego trafienia był Pekhart. Dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył Josué.

Czytaj więcej

Legia - Widzew 2-2: Frajda z kwaśną miną

W piątkowy wieczór na Łazienkowskiej oglądaliśmy emocjonującą ligową rywalizację. Do Warszawy wrócił stary rywal z Łodzi i postawił naszej drużynie twarde warunki. Mecz 22. kolejki sezonu zakończył się remisem, po którym Legia znów traci dystans dziewięciu punktów do Rakowa Częstochowa.

Czytaj więcej

Piast - Legia 0-1: Efektywni

Legia nie pozwoliła Rakowowi na oddalenie się na więcej niż siedem punktów i utrzymała dystans za liderem Ekstraklasy. W niedzielny wieczór w Gliwicach nasza drużyna okazała się o jedną bramkę lepsza od gospodarzy, a zwycięską bramkę zdobył z karnego Josué. W nerwowej końcówce legioniści musieli bronić się w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Slisza.

Czytaj więcej

Legia - Cracovia 2-2: Niedosyt

Przed Legią otworzyła się szansa na zmniejszenie straty do Rakowa Częstochowa do pięciu punktów, niestety nie została wykorzystana. W niedzielny wieczór oglądaliśmy emocjonujący mecz, który zakończył się remisem. Autorami bramek dla Legii byli Nawrocki i Pekhart. Drugiego rzutu karnego w tym sezonie nie wykorzystał Josué.

Czytaj więcej

Zagłębie - Legia 1-2: Powtórka z rozrywki

Legia odniosła drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej sezonu. W sobotni wieczór nasza drużyna pokonała w Lubinie Zagłębie 2:1. Autorami bramek byli Wszołek i Muçi, a dwukrotnie asystował Josué.

Czytaj więcej

 • gawin76
 • Kategoria: Wokół boiska

Legia - Korona 3-2: Kalejdoskop emocji

Legia rozpoczęła rundę wiosenną zwycięstwem na Koroną Kielce. Przez większość meczu Legia była zdecydowanie lepszym zespołem, jednak rozluźnienie i błędy przy prowadzeniu 3:0 doprowadziły do nerwowej końcówki. Autorami bramek dla naszej drużyny byli  Josué, Nawrocki i Kapustka.

Czytaj więcej

 • gawin76
 • Kategoria: Wokół boiska

Śląsk - Legia 0-0: Festiwal zmarnowanych szans

W ostatnim meczu ligowej jesieni Legia zmierzyła się w Wrocławiu ze Śląskiem. Mecz był brzydki, szarpany i zakończył się bezbramkowym remisem, który nas z pewnością nie satysfakcjonuje. Przed przerwą rzut karny dla Legii zmarnował Josué.

Czytaj więcej

Legia - Lechia 2-1: Zwycięska końcówka

W ostatnim jesiennym meczu rozegranym na własnym boisku Legia pokonała Lechię Gdańsk 2:1. Był to trudny mecz, który na szczęście zakończył się po naszej myśli. Autorami bramek dla Legii byli Kapustka i Ribeiro.

Czytaj więcej

 • gawin76
 • Kategoria: Wokół boiska

Jagiellonia - Legia 2-5: Kanonada

W meczu piętnastej kolejki sezonu Legia udała się do Białegostoku, gdzie spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy, zwłaszcza po pierwszych minutach spotkania i szybkim prowadzeniu Jagiellonii. Skończyło się jednak pięcioma bramkami dla Legii i przekonującym zwycięstwem naszej drużyny. Bohaterem meczu był Josué, który zdobył trzy bramki. Po jednej dorzucili Mladenović i Nawrocki.

Czytaj więcej

 • gawin76
 • Kategoria: Wokół boiska

Legia - Pogoń 1-1: Rozdawnictwo

W meczu czternastej kolejki Ekstraklasy Legia zmierzyła się w Warszawie z Pogonią. Obejrzeliśmy interesujący, emocjonujący mecz, który zakończył się remisem. Legia prowadziła po bramce Mladenovicia, jednak po przerwie goście wyrównali. Rzutu karnego dla Legii nie wykorzystał Carlitos.

Czytaj więcej

 • gawin76
 • Kategoria: Wokół boiska

Wisła Płock - Legia 2-1: Kara za błędy

W meczu trzynastej kolejki Ekstraklasy Legia zmierzyła się w Płocku z Wisłą. Fatalne błędy w obronie doprowadziły do trzeciej porażki naszej drużyny w ligowym sezonie. Jedyną bramkę dla Legii zdobył z rzutu karnego Josué.

Czytaj więcej

 • gawin76
 • Kategoria: Wokół boiska

Legia - Warta 1-0: Punktowanie

W meczu dwunastej kolejki Ekstraklasy Legia zmierzyła się w Warszawie z Wartą. Oczekiwaliśmy zwycięstwa i Legia wygrała, choć postawa legionistów z pewnością nie zachwyciła. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Rosołek.

Czytaj więcej

 • gawin76
 • Kategoria: Wokół boiska

Lech - Legia 0-0: Za podwójną gardą

W pierwszym meczu po przerwie reprezentacyjnej Legia udała się do Poznania. Ligowy klasyk zakończył się bezbramkowym remisem. W sobotnie popołudnie oglądaliśmy typowy mecz walki, w którym więcej emocji było wokół boiska niż na nim.

Czytaj więcej

Legia - Miedź 3-2: Zwycięstwo w bólach

Po fatalnym meczu w Częstochowie Legia zmierzyła się w Warszawie z Miedzią Legnica. Początek spotkania zapowiadał potężne problemy legionistów, na szczęście naszej drużynie udało się odwrócić losy źle układającego się meczu. Bohaterem został Mladenović, który zdobył dwie bramki i asystował przy trafieniu Wszołka.

Czytaj więcej

 • gawin76
 • Kategoria: Wokół boiska

Raków - Legia 4-0: Przepaść

W meczu dziewiątej kolejki Ekstraklasy Legia udała się do Częstochowy na mecz z Rakowem. Nasza drużyna poniosła sromotną klęskę, przegrywając czterema bramkami. Legioniści popełniali mnóstwo błędów w obronie, w żadnym momencie nie będąc w stanie przejąć kontroli nad meczem.

Czytaj więcej

Legia - Radomiak 1-0: Mozół

W meczu ósmej kolejki Ekstraklasy Legia zmierzyła się w Warszawie z Radomiakiem. Naszej drużynie udało się częściowo wyrównać rachunki za poprzedni sezon i pokonać gości dzięki bramce Augustyniaka. Cieszy wynik i czyste konto Tobiasza, choć uczciwie należy przyznać, że mecz stał na przeciętnym poziomie.

Czytaj więcej

Stal - Legia 0-1: Błysk Carlitosa

W meczu siódmej kolejki Ekstraklasy Legia zmierzyła się w Mielcu ze Stalą, z którą w poprzednich sezonach szło nam bardzo źle. Tym razem Legia okazała się minimalnie lepsza. Mecz był nudny, ale wygrana Legii mimo wszystko zasłużona. O zwycięstwie przesądził wprowadzony z ławki Carlitos.

Czytaj więcej

Legia - Górnik 2-2: Emocje do końca

W meczu szóstej kolejki Ekstraklasy Legia zmierzyła się z Górnikiem Zabrze. Po dwóch zwycięstwach z rzędu nasza drużyna była faworytem, a dobrą atmosferę wokół Legii podkreślały pełne trybuny na Łazienkowskiej. Niestety legioniści zagrali słabo. Legia przegrywała już 0:2 i ostatecznie z trudem uratowała remis dzięki bramkom Josué i Rose’a.

Czytaj więcej

Podkategorie