A+ A A-

Lechia - Legia 0-0: Czas debiutów

Na mecz przedostatniej kolejki sezonu Legia udała się do Gdańska już jako nowy mistrz Polski. Trener Vuković dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom. Zmiennicy nie dali plamy i wracają do Warszawy z jednym punktem. Mecz zakończył się zasłużonym remisem.

Czytaj więcej

Legia - Cracovia 2-0: Powrót na tron

Legia mistrzem Polski! Nasza drużyna potrzebowała jednego punktu, by zapewnić sobie mistrzowski tytuł. Obyło się bez nerwów, bo legioniści byli bezdyskusyjnie lepsi od Cracovii i pewnie zainkasowali trzy punkty. Autorami zwycięskich bramek byli Pekhart i Gwilia.

Czytaj więcej

Legia - Piast 1-1: Komplikacje

W 33. kolejce sezonu mogliśmy świętować zdobycie mistrzostwa Polski. Warunkiem koniecznym było pokonanie Piasta Gliwice. Niestety Legia nie zdołała wywalczyć trzech punktów. Co więcej, goście byli blisko wywiezienia kolejnego zwycięstwa z Łazienkowskiej. Na szczęście kilka minut przed końcem meczu bezcennego gola zdobył Rosołek.

Czytaj więcej

Jagiellonia - Legia 0-0: Bezpiecznie

Legia wykonała kolejny kroczek w stronę mistrzostwa Polski. Nasza drużyna powiększyła przewagę nad drugą drużyną w ligowej tabeli do jedenastu punktów. Mecz w Białymstoku stał na niskim poziomie i zakończył się zasłużonym remisem, jednak dzięki korzystnym rozstrzygnięciom w innych meczach można uznać ten punkt za cenną zdobycz.

Czytaj więcej

Legia - Śląsk 2-0: Na dobrej drodze

Legia znów ma dziesięć punktów przewagi nad drugą drużyną w ligowej tabeli. W meczu pierwszej kolejki fazy finałowej Legia pokonała Śląsk Wrocław po dwóch golach Gwilii. Do końca sezonu zostało sześć meczów.

Czytaj więcej

Górnik Zabrze - Legia 2-0: Wpadka

Ostatnia kolejka fazy zasadniczej sezonu potoczyła się bardzo niekorzystnie dla Legii. Nasza drużyna uległa Górnikowi w Zabrzu, tymczasem Piast wygrał w Białymstoku i zmniejszył stratę do Legii do siedmiu punktów. Runda mistrzowska rusza w przyszły weekend.

Czytaj więcej

Legia - Arka 5-1: Ziarnko do ziarnka

Legia wykorzystała potknięcie Piasta Gliwice i umocniła się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. W przedostatniej kolejce fazy zasadniczej sezonu nasza drużyna wysoko pokonała Arkę Gdynia, mimo że to goście jako pierwsi zdobyli gola. Autorami bramek dla Legii byli Wszołek, Luquinhas, Cholewiak i Sanogo.

Czytaj więcej

Wisła Kraków - Legia 1-3: Dwie różne połowy

Legia wykonała zadanie i pokonała w Krakowie Wisłę w meczu 28. kolejki sezonu. Nasza drużyna przegrywała do przerwy, ale w drugiej połowie zdobyła trzy gole i rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść. Dwie bramki dla Legii zdobył Pekhart, a trzecią dołożył Gwilia.

Czytaj więcej

Lech - Legia 0-1: Udany powrót

Legionistom udał się powrót do rywalizacji w Ekstraklasie. W sobotni wieczór nasza drużyna pokonała Lecha w Poznaniu i utrzymała osiem punktów przewagi nad Piastem Gliwice. Autorem zwycięskiej bramki był Pekhart.

Czytaj więcej

Legia - Piast 1-2: Nie dzielić skóry na niedźwiedziu

Wyniki 26. kolejki sezonu układały się po myśli Legii i wydawało się, że nasza drużyna uczyni kolejny krok w stronę mistrzostwa Polski. Niestety Legia przegrała i w dodatku skomplikowała sobie sytuację personalną w perspektywie ważnego meczu z Lechem w Poznaniu, tracąc Kanté i Wszołka. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Antolić.

Czytaj więcej

Lechia - Legia 0-2: Demonstracja siły

Legia w pełni zrewanżowała się Lechii Gdańsk za jesienną porażkę w Warszawie. W meczu 25. kolejki sezonu nasza drużyna pewnie zwyciężyła w Gdańsku. Bramki dla Legii zdobyli Wszołek i Cholewiak.

Czytaj więcej

Legia - Cracovia 2-1: Umocnienie

W 24. kolejce sezonu doszło do starcia lidera z wiceliderem. Legia okazała się lepsza i powiększyła przewagę nad Cracovią do sześciu punktów. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Antolić i Gwilia.

Czytaj więcej

Legia - Jagiellonia 4-0: Do jednej bramki

W meczu 23. kolejki sezonu Legia zmierzyła się w Warszawie z Jagiellonią. Nasza drużyna wygrała wysoko i zasłużenie. Dwie bramki zdobył Kanté, a po jednej dorzucili Vešović i debiutujący w Legii Pekhart.

Czytaj więcej

Raków - Legia 2-2: Cios za cios

W 22. kolejce sezonu Legia udała się do Bełchatowa na mecz z Rakowem Częstochowa. Gospodarze stawili duży opór i legionistom nie udało się zainkasować kompletu punktów. Gole dla naszej drużyny zdobyli Luquinhas i Kanté.

Czytaj więcej

Legia - ŁKS 3-1: Zadanie wykonane

W pierwszym ligowym meczu w 2020 roku Legia zmierzyła się w Warszawie z Łódzkim Klubem Sportowym. Nasza drużyna długo nie mogła znaleźć sposobu na ostatni zespół w tabeli i do 70. minuty przegrywała 0:1, ale końcówka meczu należała do legionistów. Bramkowym łupem podzielili się Rosołek, Antolić i Kanté.

Czytaj więcej

Legia - Wisła Płock 3-1: Na luzie

W przedostatnim meczu tej jesieni Legia pewnie pokonała Wisłę Płock i dzięki wpadce Pogoni Szczecin w Krakowie, już całkiem komfortowo ulokowała się na fotelu lidera Ekstraklasy. W sobotni wieczór dwukrotnie do bramki rywala trafił Niezgoda, a jedno trafienie dorzucił Kanté.

Czytaj więcej

Śląsk - Legia 0-3: Wrocław zdobyty

W osiemnastej kolejce sezonu Legia udała się do Wrocławia na mecz z liderem ligowej tabeli, Śląskiem. Przed tym meczem gospodarze nie mieli na koncie ani jednej porażki u siebie. Tę passę przerwała dopiero Legia, odnosząc wysokie zwycięstwo. Bramki dla Legii zdobyli Wszołek, Kanté i Luquinhas.

Czytaj więcej

Legia - Korona 4-0: Różnica jakości

Po nieudanym mecz w Szczecinie, Legia zmierzyła się na własnym boisku z Koroną Kielce. Nasza drużyna okazała się wyraźnie lepsza, aplikując gościom cztery bramki. Na listę strzelców wpisali się Luquinhas, Niezgoda, Gwilia i Kanté .

Czytaj więcej

Pogoń - Legia 3-1: Czar prysł?

Przed przerwą reprezentacyjną Legia zanotowała passę zwycięstw. Niestety powrót do ligowej rzeczywistości skończył się twardym lądowaniem w Szczecinie. Legia wyraźnie uległa Pogoni. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Niezgoda.

Czytaj więcej

  • gawin76
  • Kategoria: Wokół boiska

Legia - Górnik Zabrze 5-1: Na fali

Legia kontynuuje zwycięską passę. W meczu piętnastej kolejki sezonu nasza drużyna wysoko pokonała Górnika Zabrze. Dwie bramki dla Legii zdobył Wszołek, po jednej dorzucili Novikovas i Niezgoda, a jedno trafienie było samobójczym golem Bochniewicza.

Czytaj więcej

Podkategorie