A+ A A-

Czyli krótki przewodnik po czarnej-eLce

CHARAKTER I GENEZA

Czarna-eLka jest stroną o charakterze publicystycznym. O Legii chcemy przede wszystkim rozmawiać - z każdym, kto zechce się do naszej dyskusji przyłączyć. Nie jesteśmy redakcją w instytucjonalnym znaczeniu tego słowa - jesteśmy kibicami.

Za czarną-eLką stoi grupa ludzi nie zawsze zbieżna między sobą w poglądach. Być może dzięki temu nasze wymiany zdań bywają twarde i zażarte. Poza chęcią utrzymania standardów prowadzenia dyskusji, nie jest naszym zamiarem propagowanie "jednolitej ideowo" linii czarnej-eLki, w jakimkolwiek wymiarze. Ba! Istnieje poważna obawa, iż w przypadku prób wyznaczania takowej, czarna-eLka nigdy by nie powstała. O różnicach w postrzeganiu legijnej, futbolowej rzeczywistości, jakie dzielą założycieli tej strony, każdy uważny czytelnik będzie miał okazję przekonać się, czytając komentarze. Wierzymy w pluralizm opinii, o ile bowiem każdy z nas ma możliwość zamieszczania swoich przemyśleń w artykułach, o tyle musi liczyć się ze szczerą, otwartą polemiką wyrażoną wśród komentarzy. To gwarantuje, mamy nadzieję, merytoryczny dialog, do prowadzenia którego zapraszamy wszystkich chętnych. Rzetelne legijne debaty, ufamy, że staną się dewizą czarnej-eLki.

ZAPROSZENIE

Elementem poszerzającym horyzonty czarno-eLkowej dyskusji jest otwartość na twórczość czytelników, zachęcamy zatem do przysyłania Waszych własnych tekstów związanych nie tylko z Legią, ale z całą szeroko rozumianą tematyką piłkarską. Nie obiecujemy co prawda, że każdy podesłany tekst ukaże się bezwarunkowo jako artykuł na łamach czarnej-eLki, ale obiecujemy, iż nad każdym pochylimy głowę, a jeżeli nas zafrapuje, zainteresuje, bezzwłocznie znajdzie miejsce na stronie. Nie będąc profesjonalnymi dziennikarzami a jedynie pasjonatami (takimi samymi jak tysiące na Ł3), nie zawieszamy poprzeczki na nie wiadomo jakim poziomie. Częściej ważniejszy będzie sam temat i sedno podnoszonego problemu niż pisarskie fajerwerki. Nie mamy też żadnej wątpliwości, iż w kibicowskich legijnych szeregach są tacy, którzy futbolową erudycją mogą nas zaskoczyć, a lekkością pióra czy też raczej klawiatury kompa, bezwarunkowo przebić. Nie robimy więc rozróżnień, czy to fanatyk z Żylety, czy piknik ze Wschodniej, czy kapciowy sprzed TV, lub setki i tysiące kilometrów od Warszawy skazany jedynie na net, każdy ma prawo do wypowiedzi.

DZIAŁY CZARNEJ-ELKI

Wokół boiska - relacje z meczów

Trybuna komentatorów - opinie, polemiki, felietony

Kalejdoskop futbolowy - odwracamy (na chwilę!) wzrok od Łazienkowskiej

Krótka piłka - notujemy wydarzenia z legijnej codzienności

Ekspres sportowy - nie tylko o piłce

Na Aucie - Dyskusja W Stylu Wolnym - miejsce na komentarze obecnych wydarzeń niezwiązane z żadnym artykułem, arena ciągłej i nieprzerwanej (kolejnymi artykułami) dyskusji o sprawach ważnych i... tych błahych

W Przerwie - W przerwie od futbolu, rozmawiamy o innych dyscyplinach sportu

• PODZIĘKOWANIA

Jako samorzutni emisariusze piłkarskiej legijnej publicystyki, chcielibyśmy w tym miejscu wyrazić uznanie między innymi założycielowi strony "Blogiem z Krytej" oraz redakcji "Legia.net", czyli tym miejscom w necie, z którymi dotychczas najbardziej się utożsamialiśmy. Tam się poznaliśmy, tam rozwijaliśmy swoje "dyskusyjne" zacięcie.


Założyciel czarnej-eLki:

Piotr Gawin - "gawin76" (gawin76[at]czarna-elka.pl)

Przyjaciele czarnej-eLki pomocni w jej urzeczywistnieniu:
"Senator", "Iocosus", "Monrooe"

Duchowe i doradcze wsparcie:
"Duży", "Garm", "Szymon", "Walles", "Wojtas", "Zbyszek"

Pomoc graficzna:
Bogdan Zych


 
Czarna-eLka.pl jest stroną niezależną, nie powiązaną w żaden sposób z KP Legia Warszawa SSA lub z formalnymi organizacjami kibicowskimi. Wszelkie artykuły zamieszczone na tej stronie wyrażają opinie ich twórców.

 

Czarna-eLka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników.

 

Zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, w szczególności będących spamem, zawierających treści polityczne, sformułowania obraźliwe wobec innych użytkowników, osób trzecich, klubów piłkarskich, instytucji lub w inny sposób naruszających standardy dyskusji przyjęte na czarnej-eLce.