A+ A A-

W tym miejscu chcielibyśmy prowadzić naszą futbolową rozmowę "na aucie", czyli dyskusję w tematach, które nie zostały uwzględnione w artykułach w innych działach. Zachęcamy do udziału w naszym swoistym "klubie dyskusyjnym"!

Trybuna jest wolna dla każdego, każdy ma prawo się wypowiedzieć, zabrać głos w dowolnym piłkarskim temacie, w poważnym lub w żartobliwym, ironicznym tonie, obowiązuje freestyle tylko z jednym zastrzeżeniem. Niech poziom wypowiedzi, dyskusji przełamuje stereotyp piłkarskiego kibica jako zacietrzewionego półmózga, pieniacza uzewnętrzniającego swoje frustracje, wylewającego jad i napinającego się dla samej napinki.

Gdy trzeba, spierajmy się, polemizujmy, brońmy własnych poglądów, przekonań, ale zawsze...

TRZYMAJMY POZIOM!

Twoja opinia

Nazwa uzytkownika:
Znaczniki HTML są dozwolone. Komentarze gości zostaną opublikowane po zatwierdzeniu. Treść komentarza:
Dyskusja (31245)
31245piątek, 22, lutego 2019 14:42
W(L)KP
@William Remy

"Zawodnik stawił się na posiedzeniu Komisji Ligi, ale nie został dopuszczony do głosu, a komisja nie zobaczyła materiału wideo. To nieprawdopodobne, że zawodnik nie mógł się odnieść do całej sytuacji - stwierdził Ricardo Sa Pinto przed meczem z Lechem Poznań."

Rychu witaj w Polsce. Myśmy w Pułtusku nie takie numery robili.
31244piątek, 22, lutego 2019 08:26
Oley
@Baron

tak, nie wiem czemu link się nie podpiął
wklejałem z telefonu, może coś spieprzyłem
31243czwartek, 21, lutego 2019 22:16
Baron
@Oley

Jaki offtop? Ten?

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/806223/sebastian-szalachowski-igraszki-z-diablem
31242czwartek, 21, lutego 2019 15:05
Oley
Totalny offtop
Ale jednak związany z Legią
31241środa, 20, lutego 2019 20:06
sektor212
@czarnuch

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Legia Warszawa - Cracovia w 22. kolejce Ekstraklasy, na klub Legia nałożono karę finansową w wysokości 70 tysięcy złotych, karę zamknięcia trybuny północnej na 1 mecz w zawieszeniu na 6 miesięcy oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 3 wskazane przez Komisję mecze w Ekstraklasie - brzmi komunikat Komisji Ligi - informuje legia.net

Zobacz jak się przeliczyłem o dobre 40 tyś. Nie doceniłem szanownej KL. Czyli łącznie 170 000 tyś prezes przeleje na konto PZPN. W klubie i akademii cięcia a tu Pan Mioduski taki rozrzutny w porozumieniu Żyletą. Naprawdę zaczęliśmy z wysokiego ceeeeee. A mówią, że Legia zadłużona. Po co te kłamstwa Smile

Błagam, tylko nie płacz, że prezes złe transfery zrobił. W końcu budżet na kary musi zabezpieczyć. Reasumując, Legia jest uboższa o 170 000 tyś, a fani z północnej mają z czapki fajne kibicowskie wyjazdy do Poznania, Gdyni i Krakowa. Warto było? Z punktu widzenia Legii kara super, jeżeli chodzi o prawdopodobne kolejne kary z meczów wyjazdowych. W Poznaniu czy w Krakowie ultrasi Legii zapewne chcieliby się pokazać, co by skutkowało kolejnymi przelewami do PZPN. Może nieoficjalnie sam klub poprosił o taką karę patrząc w terminarz.


@Walles

Ostatnio w działaniach naszego prezesa brakuje mi spójnej logiki. Przykładowo zwalniają z akademii dietetyka, ogranicza wyjazdy na turnieje w ramach oszczędności jednocześnie dając zezwolenie na pokaz pirotechniczny z dachu stadionu, który go kosztuje 70 tyś. Mówią, że Pinto ma nierówno pod kopułą. To co powiedzieć o prezesie?
31240środa, 20, lutego 2019 19:38
Walles
@Sektor
Spodziewam się kary 35 000, 45 000 zł.

No to dostaliśmy 70 tys i zamknięcie milusińskich z zawieszeniem na pół roku
Nasz słodki cymbał dostał 4 mecze zawieszenia. Może kara dla niego pokryje wyskoki najwierniejszych z wiernych ....
31239środa, 20, lutego 2019 17:40
sektor212
@czarnuch

Tylko 1993 rok? A co z sezonami 1984/85 i 1985/86 tam też drukowali mecze, by Górnik został MP. Jeszcze parę dat na pewno by się znalazło.

A tak poważnie nie szkoda tych ponad 130 000 tys. przelanych do PZPN? Za oprawę(y), która średnio jest widoczna przez 50 sekund? Później widać tylko sam dym. Jedna efektowna minuta, którą średnio klub kosztuje 40 tys. Przecież to pensja jednego dobrego młodego zawodnika.
Najgorzej boli mnie brak refleksji decyzyjnych. Tak wiem, walczycie z systemem i nikt nie będzie wam mówił jak macie kibicować. W końcu jest przyzwolenie prezesa (udostępnił wejście na dach stadionu) tak więc zapewne w budżecie uwzględnił płacenie pensji członkom KL.

Tak na marginesie tę samą pirotechnikę odpalić w 44/45 minucie i mecz nie zostaje opóźniony czy przerwany. Przy takim zdarzeniu KL najwyżej orzeknie 10 tyś. kary dla Legii. Różnica w kwocie znacząca, a i pozostali kibice w przerwie meczu mogą spokojnie zejść na promenadę bez obowiązku zakrywania twarzy szalikiem przed dymem, z jaki muszą użerać się w pierwszych minutach spotkania. Ale kogo to obchodzi. Przecież LEGIA TO MY - Żyleta. Reszta to pikniki, pikniki którzy w dużej ilości mogą się pochwalić 50 - 30-letnim stażem na Legii.
31238środa, 20, lutego 2019 16:27
czarnuch
@sektor212 j...ć PZPN choćby z tytułu MP 93. #ŁNP
31237środa, 20, lutego 2019 07:46
W(L)KP
"- Spotkałem się z trenerem Probierzem na kawie przed meczem z Legią. Emanowało z niego przekonanie, że Cracovia zagra przy Łazienkowskiej dobrze." - Zbigniew Boniek

Nowa świecka praktyka - spotykanie się przed meczem z trenerem jednej z drużyn.
31236wtorek, 19, lutego 2019 16:37
sektor212
No to sezon zaczynamy z wysokiego ceeeee. 100 000 zł kary za finał PP już nam przyklepali. W środę, czwartek poznamy kolejną kwotę, która zasili konto PZPN. Spodziewam się kary 35 000, 45 000 zł. Tak więc można założyć, że ponad 3 000 kibiców z Żylety, zamiast wesprzeć finansowo własny ponoć ukochany klub zafundowało kolejny przelew na konto PZPN. Gratuluje determinacji w zasilaniu kont PZPN. Tylko niech mi ktoś powie, po co ten śpiew PZPN, PZPN, je...ć, je...ć PZPN.
31235wtorek, 19, lutego 2019 14:26
corazstarszy
No tak,
z cyklu doniesienia prasowe. Najpierw Furman, jeśli rzeczywiście z tym banderowcem wyjechał.
Biedny Romańczuk.
Ja pamiętam, gdy jego Jaga umoczyła w rundzie finałowej 2017/18 u siebie z Wisłą. Zarobił kartkę eliminującą go z meczu Jagiellonia - Legia. Jakie płacze były: 'ja mu nic nie zrobiłem', 'a przed Legią mnie nie wykartkowali'. W tamtym meczu też Runje dostał kartkę, która, o ile pamiętam, by go eliminowała. Kartka była niesłuszna. Jagiellonia się odwołała, kartkę anulowano i Runje zagrał. Natomiast i inwazyjność i sytuacyjność kartki Romańczuka były bezsporne. Nawet odwołania nie składali.
Ale nie - przecież to Legia była następnym rywalem, więc w ogóle, jakakolwiek kartka, była w takiej sytuacji niezasłużona i stronnicza. Taki był tenor wywiadu Romańczuka.
Zresztą niedawno z podobnymi, po meczu Legia - Piast, opowieściami objawił się Fornalik. Czterech zagrożonych dostało kartki z Zagłębiem. Jedną niezasłużoną, trzy zasłużone. Ale w takie subtelności się pan Fornalik nie bawił. Hurtem potraktował: "Sędzia nas wykartkował".
Moim zdaniem, i pan Fornalik i pan Romańczuk wcale nie gorzej niż Furman w Białymstoku szczuli opinię publiczną na Legię.
Ciekawy był komentarz 'weszło' do zdarzenia. No, wyliczyli Furmanowi inne tego typu zachowania wśród nich słowa, uznane przez ten portal za prowokację, które miał Furman wypowiedzieć po meczu 37. kolejki minionego sezonu Jagiellonia - Wisła (a pamiętamy, jaki tam wałek zrobił sędzia nie uznając gola na 2-1 dla przyjezdnych): 'Nic z tego, Panowie, mistrzem będzie Legia, nic z tego'. Ale ich sprowokował.
Druga rzecz, po meczu Legia - Jagiellonia, z słusznym spostrzeżeniem wystąpił niejaki Szczęsny, że Probierz wciągnął Sa Pinto nosem. Nikt tego nie kwestionuje. Ale widać, jak Szczęsny musiał czekać, aż się Portugalczykowi noga powinie. Nie udało się w Lechia - Legia czy w Jagiellonia - Legia. A przecież już w sierpniu dla TVP Sport dowodził, że to jakiś w ogóle niepoważny trener, furiat i śmiech go pusty brał na to, jaki Legia sobie los gotuje zatrudniając podobne indywiduum. I tak długo musiał czekać, żeby na jego wyszło.
Wiem, że jest zakaz operowania takimi słowami na c-(L), ale mi się nasuwa jedno: zaczyna się na 'k' , kończy się na 'a', ma pięć liter, jest rzeczownikiem rodzaju żeńskiego.To słowo bym powiedział o panu Szczęsnym.
O meczu nie pisałem, ale napiszę, mam nadzieję, że ku radości naszego Szanownego Cracovskiego odwiedzającego: Cracovia zagrała świetnie i w pełni zasłużyła na wygraną, która mogła być jeszcze bardziej okazała.
31234wtorek, 19, lutego 2019 07:59
W(L)KP
Furman Gate

"Furman zarzucił Romanczukowi, że ten go nazwał "rudym ch****". - Nie wykluczam, że go tak nazwałem - powiedział także Weszło FM, Taras Romanczuk,(...)"

Niektórzy już wydali wyrok na Furmana.
31233wtorek, 19, lutego 2019 03:22
a-c10
@ Zgred jeszcze:

Henryk Reyman był niewątpliwie rewelacyjnym napastnikiem. Co się jednak tyczy podawania ręki i inszych takich, wcale niewykluczone, że trafili swoi na swego.
31232wtorek, 19, lutego 2019 01:55
a-c10
@ Zgred:

No buźka. To miłe, że o mnie pamiętałeś. Wybacz, że odpowiadam dopiero teraz, nie chciałem jednak, aby temperatura zbliżającego się starcia między naszymi drużynami przeniosła się na naszą dyskusję. Teraz, skoro i oczekiwanie dobiegło końca, i nawet kurz po bitwie już chyba opadł, w pełni serdecznie i bez żadnych zbędnych podtekstów mogę Ci pozdrowienia odesłać. Ba, pozwolę sobie nawet, tak po starej pitolniczej znajomości, dorzucić do nich dwie płynące ze szczerego serca rady.

Otóż po pierwsze, pomiędzy byciem fanem Nawałki, a rozprzestrzenianiem niestworzonych kocopałów o tym, jakoby jego kunktatorstwo i nieudolność odebrały nam pewny tytuł Mistrzów Europy, znajduje się szerokaśna przestrzeń. Ja się w nią zupełnie bezproblemowo wpasowałem. Liczę, że przy ociupinie starań i Tobie się to uda.

Po drugie, uważaj trochę z tymi brawami. Zabrzmiały one bowiem trochę tak, jakbyś klaskał po lądowaniu samolotu. Lubisz muzykę, więc zanucę Ci taki troszeczkę zakurzony już hicior: myślę, że (w piątek w Gliwicach) nie stało się nic. Ot, po prostu: jeden zespół Ekstraklasy strzelił cztery gole i wygrał, drugi - jak to zwykle w takich przypadkach bywa - stracił cztery i przegrał. Ty tymczasem traktujesz to tak, jakby szło co najmniej o jakąś Premier League. Rozumiesz, poważną ligę o (w miarę) trwale ustalonej hierarchii, gdzie takie wyniki, jak w niedawnym meczu Bournemouth vs Chelsea faktycznie można uznać za cokolwiek szokujące. A to przecież - no właśnie - Ekstraklasa. Tylko w tym sezonie taka Jagiellonia już dwukrotnie złapała czwórkę u siebie (!), najpierw od Śląska, potem od Zagłębia Lubin. Legia w niewiele niższym stosunku uległa (też na własnych śmieciach) Wiśle Płock (obecnie w strefie spadkowej). Cóż zatem dziwnego w tym, że akurat Lech przegrał 0:4 w Gliwicach...?

A tak w ogóle, widziałeś ten mecz? Albo chociaż bramki? I co, nadal uważasz, że osoba trenera ma tu jakiekolwiek znaczenie?

@ Oley:

Wyzywanie od banderowców nie mieści się, moim skromnym zdaniem, w dozwolonych granicach prowokowania rywala. Tu się chyba zgodzimy. Furman to ćwok i rozwydrzony quasigwiazdorek. Tu też, jak mniemam, nie będziemy się zanadto sprzeczać. Tyle, że... Kurczę, te zasady się tak często zmieniają, coś mi jednak chodzi po głowie, że samo w sobie bycie ćwokiem i rozwydrzonym quasigwiazdorkiem jeszcze nie jest karalne. A co do rzekomego (no właśnie) wyzywania - jak do tej pory, nie widać twardych dowodów na to, że faktycznie nastąpiło. Może rzeczywiście zostawmy...?
31231wtorek, 19, lutego 2019 00:52
Senator
@Zgred
Wracając do kwestii Furmana. Adrenalina wyzwala emocje, a w nich nawet najbardziej ułożony człowiek może powiedzieć coś czego później będzie się wstydził, ba może nie pamiętać tego co powiedział, tak to działa. Osobiście te kwestie piłkarze powinni załatwiać między sobą. Takie mam zdanie. Z twoim też się zgadzam w sporcie "agresja psychiczna" na rywalu ma znaczenie i zawodnicy to wykorzystują.
31230poniedziałek, 18, lutego 2019 22:53
Senator
@Zgred
Piękny cytat dałeś. Ja tego nie komentowałem bo zwyczajnie szkoda czasu dla tych ludzi.
31229poniedziałek, 18, lutego 2019 22:05
Zgred
Jest jeszcze jedna kwestia, która dziwnym trafem nie zabrzmiała...!
Jak bardzo ładnie i wymownie pewni koledzy od wspólnych wypraw czarterami w cztery strony świata, od lóż wykwintnych i szkła pełnego...
decyzyjności w kwestiach "ulg" za kary, za burdy i zaniedbania, w aureoli hasła "Legia to My"...dzieląc i spijając frukty wszelkie, należne w imię wielkości klubu -
- PODZIĘKOWALI
Prezesowi Legii Warszawa w latach 2012-2017 ( 2014-2017 jako współwłaściciel) za najbardziej wymowny sukcesami i trofeami okres Klubu, za MP (4), za PP(4), za grę w LE (3), za grę w LM (1) w całej teraźniejszej historii...
PODZIĘKOWALI
zawieszając szmatę o niegodności podania ręki... ich ręki, używając do tego parafrazy słów Henryka Reymana :
„Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki”.

Ta interpretacja nie mieści się nawet w słowie żenada, nawet kurestwo można by umiejscowiać w skali, tu skali - brak...!!!
31228poniedziałek, 18, lutego 2019 20:04
Zgred
@Oley

Daj spokój, mało to mamy w tygodniu poważnych kryzysów międzynarodowych, żeby jeszcze dokładać bohatera Ukrainy...
Są zapisy, wezwać, wysłuchać co ma do powiedzenia jeden i drugi, jeżeli są przewiny, zapodać karę i wsio. Całe sportowe dziennikarstwo się rzuciło do opisywania - uwaga, nawet elementów rasizmu (?)
Jeden i drugi święty nie jest, a Romańczuk w każdym meczu pyszczy jak najęty, prowokując przeciwników. Cały obecny sport drużynowy zawiera także elementy prowokacji psychologicznej, gdzie wszystkie możliwe chwyty słowne są "elementem gry" - czy na zielonym boisku, czy na hali, czy przez siatkę...w takiej gierce wyprowadzanie z równowagi przy "stykach" bywa nawet sztuką taktyki...
31227poniedziałek, 18, lutego 2019 19:13
Baron
@Oley

Ja bym był bardziej ostrożny w ferowaniu wyroków, nie wiem czy jest jakiś zapis filmowy z tym incydentem (jeśli tak, to sprawa będzie oczywista), czy mamy tutaj do czynienia ze słowem przeciwko słowu. Wiesz piłkarze na boisku mówią sobie bardzo różne rzeczy, bardzo często w sposób nieparlamentarny, i dla swojego interesu później interpretują je na własny użytek w wygodny dla siebie sposób. Żeby się zaraz nie okazało, że Romańczuk komuś kiedyś pojechał w niewybredny sposób i zaraz to gdzieś wyjdzie. Taki Zidane potrafił kiedyś wyjechać z dyni na boisku na oczach całego świata, więc zluzowałbym trochę w tym temacie Wink
Dla mnie jest to burza w szklance wody, podobnie jak rozdmuchanie przez media niepodania ręki Probierzowi przez Sa Pinto. I teraz uwaga natury ogólnej, od kiedy to Probierz stał się ikoną savoir vivre`u w futbolowym świecie? Czy jemu czasem nie zdarzyło się zrobić coś podobnego w przeszłości? Dla mnie jest to kolejna medialna gównoburza dla ludożerki, tyle.
31226poniedziałek, 18, lutego 2019 17:06
Oley
trochę zmieniając temat... jeśli potwierdzi się, że Furman nazwał Tarasa "banderowcem", to naszemu wychowankowi mogą grozić nawet 3 lata więzienia...
Smile
nie jestem jakimś specjalnym fanem środkowego pomocnika Jagi, ale Furman nie raz już pokazał, że ma niewyparzony język i niewybredny dobór argumentów (sytuacja z trenerem Kaczmarkiem w Płocku) i jakoś... bliżej mi do tego, że Taras mówi prawdę, a Dominik... niekoniecznie
31225poniedziałek, 18, lutego 2019 08:09
Zgred
TT - gdzieś na marginesach kompromitującej postawy RSP, przemyca taką myśl, że "coś" zdarzyło się po oficjalnym przywitaniu, ale jeszcze przed rozpoczęciem meczu, w trakcie festiwalu pt: "wieś tańczy i śpiewa - bawiąc się fajerwerkami"...Ile w tym prawdy - nie wiem, ale znając tzw. ogładę Probierza i jego szczególną "atencję" w stosunku do Legii - wydaje się, iż nie jest to niemożliwe.
Sam, nie tak dawno, jako trener Cracovii ostentacyjnie nie podał ręki w derbach Krakowa, grzejąc jeszcze bardziej duszną atmosferę.
31224niedziela, 17, lutego 2019 23:30
dalkub
a mnie dziwi zdziwienie Wallesa - mam wrażenie że wiemy o tym od dawna lub od jakiegoś czasu.
31223niedziela, 17, lutego 2019 21:59
Walles
O jaką sytuację chodzi? Bo przed meczem raczej się przywitali ...za legia.net
31222niedziela, 17, lutego 2019 21:35
Krzysztof Jastrzębski
Tylko sytuacja sprzed meczu kiedy probiez wypchnal asystenta do przywitania się z Sa Pinto.
31221niedziela, 17, lutego 2019 21:08
Baron
RSA:

" Po porażkach z Wisłą Płock przy Łazienkowskiej czy Pogonią w Szczecinie podałem rękę trenerowi rywali. Każdy powinien szanować swoją pracę, musimy mieć do siebie respekt. Nie jestem dzieckiem. To pokłosie sytuacji sprzed meczu. "

Ktoś coś wie więcej?
31220niedziela, 17, lutego 2019 20:55
Krzysztof Jastrzębski
@CTP
Nie mam czasu prześledzić wszystkiego, ale ten mecz pokazał mi że Sa Pinto się zgubił dziś. Agra gra na siłę, na dziś lepiej wyglądał Vesovic, ma Stolara i Kuchego. Medeiros w odwodzie. Nagy słabo, tak samo Cafu i Remy. Cos jak mamy plac pewny i odpuszczamy. Kulo to pomyłka na ten mecz. Początkowo myślałem że Sa oddaje plac Craxie ale po prostu byli szybsi, lepsi, o zgrozo lepiej grali z 1szej... A miało być tak pięknie.
31219niedziela, 17, lutego 2019 20:47
Walles
Ten mecz pokazał dobitnie kilka przykrych rzeczy:
1. Mamy debili na trybunach
2. Mamy buraka na boisku
3. Mamy chama na ławce

Nie chce mi się gadać ...
31218niedziela, 17, lutego 2019 20:41
ksjp
CTP
Sorry ale co Ty? na co trafilismy, na jaki rozpedzony? Chyba dlatego rozpedzony bo z drugiej strony grali cos, ale nie w pilke. No i ten sklad? Jeszcze z rana tu i tam podsmiechujkk z Lecha a zobaczcie jak dynamicznie zmienia sie sytuacja
31217niedziela, 17, lutego 2019 20:30
CTP
"Swoją drogą, skoro było tak dobrze, dlaczego się skończyło na 0:2?"

Bo trafiliśmy na rozpędzony, zgrany zespół, w kilku sytuacjach daliśmy dupy w defensywie i nie mieliśmy nic do zaoferowania w ofensywie. Na to ostatnie, to chyba musimy zaczekać, aż Niezgoda z Medeirosem dojdą do odpowiedniej dyspozycji.

Mnie osobiście cały czas bardzo zastanawia transfer Agry. Nie za bardzo go rozumiem. Tzn. nie rozumiem, dlaczego nasz komitet transferowy zaakceptował tego grajka. Przecież wystarczy wejść na jego profil na transfermarkt, żeby złapać się za głowę.
A już kompletnie nie kumam, jak można było odstawić na trybuny Kuchego, który tydzień temu bardzo dobrze współpracował z Vesovicem.
31216niedziela, 17, lutego 2019 20:17
Krzysztof Jastrzębski
Medeiros ma papiery na grę.
yvComment v.2.01.1